Veterinárna ambulancia pre všetky druhy zvierat s nonstop službou

Človek v celej svojej histórii sa obklopoval členmi zvieracej ríše a dokonca aj Malý princ si želal ovečku na svojej planéte. Mať domáce zviera je najprirodzenejšou našou vlastnosťou, ktorá nás bezprostredne viaže k prírode.

Staráme sa o domácich miláčikov v širokom okolí. Majitelia k nám prichádzajú lebo sa venujeme každému pacientovi osobitne a máme záujem v prvom rade o pohodu a zdravie ich štvornohých priateľov

Len zdravé zviera je potešením pre majiteľa

To, aby bolo Vaše zvieratko zdravé je úloha pre nás.

Preto je dôležité pre majiteľov, aby mali k dispozícii veterinára, ktorý je ochotný a schopný postarať sa o Vášho miláčika v momente keď to naozaj potrebuje, nielen vtedy kedy má ordinačné hodiny.

Sme jediná veterinárna prax, ktorá poskytuje 24 hodinovú starostlivosť pre našich klientov v okrese Partizánske.

Nasledujúce informácie Vám poskytnú základné informácie o nás a našich službách pre Vás

Nový člen rodiny

Uvažujete o tom, že by ste si zaobstarali štvornohého spoločníka, ktorý sa bude na vás vždy tešiť bez ohľadu na vašu náladu, alebo chcete mat na okne prekrásnu živú egyptskú sfingu, prípadne živú kosačku v záhrade ?

Úprimne odporúčame pred kúpou zvieratka, aby ste sa s nami poradili, aby ste mali dostatok informácii o tom čo pre Vás bude starostlivosť znamenať.

Pri kúpe šteniatka, alebo mačiatka je potrebné, aby malo aspoň 9 týždňov a bolo vakcinované proti infekčným chorobám.

Prvá prehliadka Vášho nového člena rodiny je poskytovaná zadarmo. Dozviete sa pri nej základné informácie o zdravotnom stave a poradíme s výživou a s výchovou.

Druhá vakcinácia sa je potrebná pre zvýšenie odolnosti mladého zvieratka proti týmto infekčným chorobám a vykonáva sa o 3 až 4 týždne po prvej.

Po týchto dvoch vakcináciách je vaše zvieratko chránené jeden rok a vakcináciu je potrebné opakovať každý rok

Táto každoročná návšteva poskytuje jedinečnú možnosť kedy si majiteľ môže zabezpečiť preventívne vyšetrenie svojho domáceho miláčika a uistiť sa či je v poriadku po zdravotnej stránke a zvieratko sa znovu vakcinuje, aby bolo chránené ďalší rok.

Vakcinácia a vyšetrenie zdravotného stavu raz ročne je minimum, ktoré môže majiteľ pre svoje zviera urobiť.

Vakcinuje sa proti nebezpečným infekčným ochoreniam, z ktorých niektoré sú prenosné aj na človeka a môžu ohroziť jeho zdravie

Pri výbere vakcinačných schém sa riadime podľa najnovších poznatkov a snažíme sa vaše zvieratká nevystavovať zbytočnému očkovaniu.

Veľmi dôležitou prevenciou je pravidelné odčervovanie proti vnútorným parazitom, kde využívame vzhľadom na meniacu sa klímu najnovšie produkty, ktoré spoľahlivo zabezpečia ochranu Vášho štvornohého priateľa a tým aj vašu rodinu najmä deti.

Súčasťou vakcinácie je aj kontrola vonkajších parazitov, ktoré môžu spôsobovať veľké zdravotné problémy vášmu domácemu zvieratku.

Odporúčame preventívne aplikovať prostriedky proti vonkajším parazitom počas celého roka, predchádza sa tým k rôznym komplikovaným ochoreniam kože a srsti zvierat.

Sterilizácia

Pokiaľ nie je zviera určené k plemenitbe odporúčame sterilizáciu.

Sterilizácia sa uľahčuje majiteľovi spolužitie so zvieraťom a má aj pozitívny efekt na niektoré ochorenia vo vyššom veku.

Psy sa kastrujú približne vo veku 6 mesiacov tak isto aj suky. Sterilizácia mladých súk znižuje riziko ochorenia mliečnej žlazy až o 50 %.

Mačky sa sterilizujú približne vo veku 6 mesiacov tak isto aj králiky a morčatá.

Je to najjednoduchšia prevencia problémov spojených s prejavmi pohlavnej aktivity u domácich zvierat, ktorá má aj nezanedbateľné zdravotné výhody v pokročilom veku zvierat.

Tieto zákroky vykonávame podľa najnovších chirurgických postupov, aby sme nespôsobovali zbytočnú bolesť.

Nakoľko prevencia je mnohonásobné lacnejšia ako liečba odporúčame pri zvieratách starších ako 6 rokov vyšetrenie krvi raz do roka kde dokážeme zistiť začínajúce ochorenia a zabezpečiť liečbu kým nie je neskoro.

Príďte a porovnajte ste vítaní.

Náš čas venovaný vašim miláčikom je to čo ponúkame presne vtedy kedy to potrebujú.

Veterinárna prax v Brodzanch je vlastnená a riadená veterinárom, čo už nie je vždy pravidlom.

Váš domáci miláčik vyžaduje to najlepšie, my ponúkame takú istú starostlivosť akú by sme poskytli našim vlastným, pretože zdravé zviera znamená prináša radosť svojmu majiteľovi.

Starajú sa o Vás:

Majiteľ praxe MVDr. Roman Krištín MRCVS

Byť veterinárom je najlepšia práca na svete

Univerzitu Veterinárskeho lekárstva v Košiciach som absolvoval v roku 2000

Po skončení štúdia som pracoval na Štátnom Veterinárnom Ústave vo Zvolene na oddelenií Patológie až do odchodu na vojenskú službu.

Po ukončení vojenskej služby som pracoval u veterinárneho lekára MVDr.Karla Daniela v Českej republike.

Po návrate na Slovensko som pracoval pre firmu Tyco Healthcare ako produktový manažer.

Od roku 2008 prevádzkujem súkromnú prax.

Od roku 2014 pracujem na viacerých veterinárnych pracoviskách vo Veľkej Británii.

K mojím záľubám patrí chov domácich zvierat, bicyklovanie, hudba a plávanie.